תגבור המערכת החיסונית

ב-1975 ד”ר (Ph.D) רונלד פרו, ראש המחלקה לחקר מניעת הסרטן במוסד רפואי בניו יורק, ופרופסור לרפואה בבריאות הסביבה באוניברסיטת ניו-יורק, התחיל לפתח דרכים להערכת הרגישות של האדם הפרטי לסוגים שונים של מחלות כרוניות. פרו ועמיתיו מצאו הוכחות חזקות שניתן למדוד את הסיכויים לחלות בסרטן ע”י ניתור פעולות שונות של אנזימים הקשורים לשינויים מטבוליים וגנטיים החשופים לכימיקלים שונים. מערכת החיסון של האדם מגיבה, (או “הכושר החיסוני”), קשורה ישירות גם ל-די.אן.אי. (DNA) מסוימים המתקנים את האנזימים, ומאפשרים בצורה אובייקטיבית להעריך רגישות למחלה. חוסר באנזימים אלו, אומר פרו, מקצרים חד משמעית, לא רק את אורך החיים אלא גם את היכולת להתגבר על מחלות רציניות.

פרו גם הוקסם מיחס של הורמונים שונים עם סוכני תאי סרטן שהשפיעו על הגברת המחלה. לדוגמא, ההורמונים של בלוטת התריס משפיעים על השלבים הראשונים של התפתחות סרטן שנגרם על ידי הקרנות או כימיקלים. אם בלוטת התריס מפרישה יותר מדי תירוקסין או TSH, הסכנה לחלות בסרטן מוגברת באופן משמעותי. ומכיוון שהמערכת העצבית מווסתת את מערכת ההורמונים, היא גם יכולה להשפיע על רגישות לסרטן. וכנ”ל, פציעות שונות בעמוד השדרה מלוות בסכנה גדולה לחלות בסרטן, ובמיוחד סרטן הלימפה. קשר זה הביא את פרו לשקול שטיפול כירופרקטי יכול להוות אלטרנטיבה פוטנציאלית כדי להפחית את הסכנה של קריסת המערכת החיסונית ולחלות.

ב-1986 פרו שתף פעולה עם ג’וסף פלסיה, כירופרקט, יו”ר מועצת המנהלים של המוסד למחקר מדעי לכירופרקטיקה. עם מענק משמעותי הם התחילו פרויקט מחקר באוניברסיטה של לונד, שוודיה. הם השתמשו בשיטת הבדיקות של פרו כדי למדוד עמידות לכימיקלים סביבתיים מסוכנים. הם שיארו שאצל אנשים החולים בסרטן מערכת החיסונית שלהם מדוכאת ואינה יכולה להגיב על עומס הרעלים, כאשר אנשים בריאים, ואנשים המקבלים טיפול כירופרקטי, צריכים להיות בעלי תגובה מוגברת.

הם מדדו 107 איש שקבלו טיפול כירופרקטי ממושך. הצוות של פרו גילו כמה דברים מפתיעים. כל המטופלים שקבלו טיפול כירופרקטי היו באופן “גנטי נורמאלים” – זאת אומרת, לא היו להם סיבות גנטיות ברורות לחולשה נגד מחלות. לכן כל ההבדל קשור לגורם סביבתי או רפואי. המטופלים שקבלו טיפול כירופרקטי היו בעלי חוסן ב- 200 יותר מאנשים שלא קבלו טיפול כירופרקטי, ובעלי יכולות יותר מ-400 מאשר אנשים החולים בסרטן או מחלות רציניות אחרות. מה שמפתיע, למרות טווח הגילאים הרחב במחקר זה, היכולות החיסוניות לא הראו ירידה עם עליה בגיל – אלא זה היה אחיד לכל הקבוצה.

מסקנתו של פרו הייתה “שהכירופרקטיקה יכולה להגביר את היכולות הגנטיות שלנו” כך שהעמידות שלנו למחלות רציניות תגבר.”אני מאד מתרגש לראות שמבלי הפרעות כימיקליות…. הקבוצה המיוחדת הזו שטופלה ע”י כירופרקטיקה הראתה תגובה חיובית משופרת. שינויים אלו נגרמו מהטיפול הכירופרקטי…”.

אחד הכישלונות היחידים ממחקר זה אי-יכולתו לקבוע את ההשפעות של דיאטות שהיו גם חלק מהטיפול. כאשר פרו נשאל על נקודה זו הוא ענה שנקודה זו תענה בחלק הבא של המחקר. הוא טען שלא מצא מחקרים שהוכיחו שהשינויים בין המטופלים נגרמו בלעדית ע”י שינויים בהרגלי התזונה.

פרו, שכבר פרסם למעלה מ-160 מאמרים בירחונים מקצועיים, מאמין שהטיפול הכירופרקטי אכן היה הגורם הקובע במחקר הזה.

לתיאום פגישת ייעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  0
   0
   Your Cart
   Your cart is emptyReturn to Shop